انسان ايرانی|Homopersicus
رخدادها

گران فروشی دولت و حقوق مصرف کننده!

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: تصدی‌گری بخش دولتی مشکل سرعت و قیمت اینترنت در کشور است و این دو ریشه‌های متفاوت ندارد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، مهدی اخوان بهابادی افزود: در حال حاضر فقط یک دستگاه دولتی رسمی پهنای باند خریدوفروش می‌کند که موجب بروز مشکلاتی در کشور شده است.

وی اضافه کرد: برای مثال این مجموعه دولتی در حال حاضر یک مگابیت بر ثانیه پهنای باند را باقیمت نزدیک 16-15 دلار از خارج خریده است و به قیمت حدود 250 تا 260 هزار تومان به شرکت‌هایی توزیع‌کننده اینترنت در داخل کشور می‌فروشد، مقایسه این دو نرخ نشانگر این است که برای شرکت های ارائه‌کننده خدمات اینترنت قیمت تمام‌شده بسیار زیاد است.

اخوان گفت: با توجه به قیمت تمام‌شده و گرانی آن بنابراین مشترکان پول زیادی نمی‌توانند بپردازند پس توزیع‌کنندگان اینترنت در داخل کشور پهنای باند را بین عده زیادی تقسیم می‌کنند و به قولی آب داخل آن می‌بندند تا بتوانند این اختلاف قیمت را جبران کنند.

 رییس مرکز فضای مجازی کشور گفت: دلیل کندی اینترنت برای کاربران، ابلاغ رسمی از طرف مجموعه حاکمیت نیست بلکه دلیل اصلی آن اشتراک بین کاربران برای یک پهنای باند است.

وی افزود: اختلاف سرعت اینترنت در روز و شب هم نشانگر این مطلب است و نشان می‌دهد اعمال سیاستی برای کاهش سرعت وجود ندارد.

 اخوان در گفت وگو با واحد مرکزی خبر، گفت: حل این مشکل تنها با پایان تصدی‌گری دولت میسر است، باید خریدوفروش پهنای باند را به بخش خصوصی واگذار کنیم و دولت فقط در نقش گمرک و نظارت بر درگاه بین‌المللی و داخل کشور عمل کند.


مطالب مرتبط

جنایت جنگی در غزه

انسان ایرانی
۱۳۹۳-۰۵-۰۲

گزارش گاردین از گنجینه هنر مدرن در ایران

انسان ایرانی
۱۳۹۱-۰۵-۲۰

نامه ۱۶۰ استاد دانشگاه به رییس جمهوری در خصوص تغییر سرفصل دروس علوم سیاسی

انسان ایرانی
۱۳۹۳-۰۴-۰۴
خروج از نسخه موبایل