میلاد عمرانلو (گروه آوازی تهران)

اشعار: علی حاتمی، فریدون مشیری و جانی مِرکِر

آهنگساز: نینو رُتا، اِنیو موریکُنه، جری گلد اسمیت، حسین علیزاده، هانس زیمر، یان تیِرسن، اِلنی کاریندرو، هنری مانچینی و جیمز هُرنر

تنظیم‌کننده: همایون آرام‌فر، حسین محمدی، میلاد عمرانلو، علیرضا شریعتی و آرش فلاحی

گروه آوازی تهران دومین تجربه موسیقیایی خود را تحت عنوان وکاپلا 2 در ژانر آکاپلا منتشر کرده است. تلاش قابل‌تحسین و در عین حال موفق این گروه جوان پس از جُنگ نخست مجدداً تکرار شده است.

هرچند که در این جُنگ به برخی از موسیقی‌های برتر فیلم‌های ایرانی و خارجی پرداخته شده، اما به نظر تلاش خلاقانه جهت بیان موسیقی بدون استفاده از ساز و متکی بر آواهای فردی و گروهی اثر قابل قبولی را به وجود آورده است.

بدیهی است در این سبک موسیقیایی با توجه به عدم بهره‌گیری از ساز نغمه‌های می‌توانند مخاطب بیشتری را با خود همراه کنند که جدا از همراهی کلام، با بخشی از خاطره‌ها و علایق پیرامون آن‌ها همراه شود.

در این جُنگ روی قطعاتی از فیلم‌هایی چون «گوزن‌ها»، «پدر خوانده»، «مالنا»، «پاپیون»، «جک اسپارو»، «ابدیت»، «خوب، بد، زشت»،«نقاب زورو» و «سینما پارادیزو» کارشده و همایون شجریان هم به عنوان خواننده مهمان تصنیف دلشدگان را اجرا کرده است.

میلاد عمرانلو، رهبر گروه آوازی تهران، یادداشتی را همزمان با انتشار این جُنگ منتشر کرده است. در بخشی از این یادداشت آمده است: «سپاس ویژه من و تمامی اعضا گروه، برای حضور دوست و هنرمند عزیز «همایون شجریان» که با اجرای تصنیف «دلشدگان»، این مجموعه را با صداى زیبایش مزین نمود. امید است این اثر که حاصل ماه‌ها تلاش و زحمت اعضا گروه آوازى تهران، تنظیم کنندگان عزیز، همایون آرام فر، حسین محمدى، آرش فلاحى و علیرضا شریعتى است، مورد پسند هنردوستان عزیز قرار بگیرد.»