تجاوز به کودک 11 ساله در روزهای گذشته، یکی از روزنامه‌های کشور مطلبی را در مورد یک تجاوز گروهی به یک کودک کار منتشر کرد. ماجرا از این قرار بوده که گروهی از خبرنگاران برای تهیه گزارش از کوکان کار به تحقیق میدانی پرداخته‌اند که به این مورد برخورد کرده‌اند. 

به گزارش «تابناک»، مسئله از آنجایی جالب‌تر می‌شود که در جامعه هیچ واکنشی به برخورد با این مورد نشد و جالب‌تر آنکه حتی نمایندگان مجلس ـ که خود را نماینده مردم می‌دانند ـ از وجود چنین ناهنجاری‌هایی در سطح جامعه خبر ندارند و هنگامی‌که مسئله را با آن‌ها در میان گذاشتیم، گفتند اولین بار است چنین چیزی را می‌شنوند.

این در حالی است که انتشار اخباری نظیر این در دیگر نقاط جهان و کشورهایی که هیچ حکومت دینی در آنجا وجود ندارد، باعث ایجاد بحران‌های اجتماعی بزرگی می‌شود؛ نمونه آن را در ماه‌های گذشته در هند دیدیم که تجاوز گروهی عده‌ای به یک زن، این کشور را تا مدت‌ها دچار بحران و حتی پای مجامع بین‌المللی را نیز به قضیه باز کرد.

یکی از مهم‌ترین دغدغه مسئولان کشور، موضوع عفت در میان عموم مردم است؛ چیزی که به خاطر آن وزیر فرهنگ را بارها به مجلس کشانده‌اند؛ مسئله‌ای که به خاطر آن عده‌ای حاضر هستند ورزش کشور را فدای آن کنند، اما اکنون پس از وقوع چنین اتفاقی همه سکوت کرده‌اند.

دکتر رسول خضری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: متأسفانه گویا در این مورد، مصرف مواد مخدرمانند شیشه باعث این اتفاق شده است؛ یکی از عوارض مشهود این ماده مخدر، جنون جنسی است و همین چنین فاجعه‌ای به بار آورده است.

وی گفت: جنون جنسی ناشی از مصرف شیشه، باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی می‌شود؛ یکی از این‌ها موردی است که این رسانه به آن اشاره کرده و متأسفانه شش نفر به یک کودک 11 ساله تجاوز کرده‌اند. دیگر آنکه این عامل، باعث انتقال بیماری‌های خطرناک مانند ایدز و هپاتیت در جامعه می‌شود که فوق‌العاده خطرناک هستند.

بنابراین گزارش، بحث مطرح دیگر در این مورد، آسیب‌های اجتماعی موجود در سطح جامعه است؛ بنابراین، باید برای انجام این کار یک متولی مشخصی در جامعه باشد. این در حالی است که ما هنوز نتوانسته در مواد مخدر به نکته مشخصی برسیم. تنها اینکه از بین کشورهایی که با مواد مخدر درگیر هستند، چند کشور وزیر متخصص مبارزه با مواد مخدر دارند که البته ما نیز باید این کار را در کشور داشته باشیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تجاوز گروهی به یک کودک بحث بسیار مهمی است، گفت: این موضوع ساده‌ای نیست. در کشوری که ادعای اسلامی بودن آن را داریم و دارای یک فرهنگ اصیل اسلامی هستیم، نباید به این سادگی از کنار این موضوع گذشت. کسانی که مسئولیت دارند و حتی کسانی که مسئولیت دولتی ندارند، یعنی مردم باید در این مورد اقدام کنند؛ همه ما در این مورد مسئولیت داریم.

وی گفت: این موضوع بسیار مهمی است. در حالی که در کشورهایی مثل هندوستان ـ که از این اتفاقات در آن زیاد روی می‌دهد و حتی بسیاری از مردم آن نیز مسلمان نیستند ـ چنین اتفاقی رخ می‌دهد و با حساسیت بسیار در برابر آن واکنش‌های تندی از خود نشان می‌دهند، تجمعات برگزار می‌کنند، در سطح رسانه به آن پرداخته و همه فضای مجازی روی آن متمرکز می‌شوند، متأسفانه در ایران این مسائل نادیده گرفته می‌شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه گاهی دیده می‌شود عده‌ای به خاطر همین موضوع حاضرند تا ورزش کشور را فدا کنند، گفت: اینجا هم مردم و هم مسئولین باید احساس مسئولیت کنند، ولی مسئولین چون به لحاظ اجرایی دستشان بازتر است، باید بیشتر در این زمینه کار کنند. مردم عادی که نمی‌توانند هر کاری را خودشان انجام دهند؛ اما برای من هم مهم است که چطور در جامعه این اتفاق افتاده ولی کسی به آن نپرداخته است و واکنشی در این خصوص وجود ندارد؟

جواد جهانگیر زاده نماینده دیگر مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی در این باره می‌گوید: این موضوع حتماً قابل‌پیگیری است. فرقی نمی‌کند؛ او بچه ما هم هست و فرقی هم ندارد. این ماجرا رخداد اتفاق دهشتناکی است که در کشور رخ‌داده است.

وی گفت: باید با این اتفاق برخورد قاطعی شود، نمی‌خواهم واقعیت‌های اجتماعی را کتمان کنم؛ اما این عمل نه با دین ما سازگاری دارد و نه بافرهنگ ما. پلیس و سازمان بهزیستی باید در این مورد پاسخگو باشند. من به شما قول می‌دهم این موضوع را پیگیری کنم، زیرا به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

وی گفت: ادامه این روند می‌تواند، یک سقوط اخلاقی بزرگ را در جامعه ما کلید بزند. کسانی که این کار را کرده‌اند مستوجب عواقب سختی از سوی قانون خواهند بود. دادستان تهران باید این موضوع را پیگیری کند، این کار چهره جامعه ما را خدشه‌دار خواهد کرد؛ باید این موضوع پیگیری شود.